Nagłośnienie sali konferencyjnych

 

Sale konferencyjne są najważniejszymi, często reprezentacyjnymi pomieszczeniami w każdej firmie. W ostatnim czasie postęp technologiczny znacznie wzbogacił asortyment sprzętu instalowanego w tych salach, jednocześnie znacznie komplikując proces doboru komponentów. Dzięki naszemu doradztwu mogą być Państwo pewni, że zainstalowany sprzęt spełni Państwa wymagania i będzie działał niezawodnie przez wiele lat.

Oferujemy możliwość zaprojektowania i wykonania nagłośnienia zintegrowanego z systemami konferencyjnymi, telekonferencyjnymi, wideokonferencyjnymi, nagłośnienia podzielonego na wiele stref z głośnikami kierunkowymi, systemów tłumaczeń symultanicznych, integracji systemów ostrzegania oraz radiowęzłów i innych. Zapraszamy do zgłaszania swoich oczekiwań; nasi pracownicy w ludzkim języku wytłumaczą na jakie wymagania sprzętowe przekładają się państwa potrzeby i w porozumieniu z Państwem przygotują projekt oraz kosztorys. Oczywiście oferujemy też usługę instalacji na najwyższym poziomie, co popieramy dwuletnią gwarancją.

Nagłośnienie – Hoteli, restauracji i klubów

Nagłośnienie restauracji (tło muzyczne)

Do nagłośnienia restauracji (tła muzycznego) wykorzystuje się te same głośniki, amplimiksery i mikrofony co do nagłośnienia sali konferencyjnych. Wzmacniacze stereofoniczne lub 100V z wejściami liniowymi i mikrofonowymi (amplimiksery) dobieramy stosownie do wytypowanej sumarycznej mocy głośników oraz z zaprojektowanym podziałem na strefy muzyczne. Podział na strefy umożliwia niezależną regulację mocy wyjściowej w każdej strefie. Regulacji można dokonywać z pulpitu czołowego wzmacniacza i/lub przy pomocy regulatorów ściennych zamontowanych w każdej strefie lub w jednym wybranym miejscu (np. za barem).

W pomieszczeniach wypełnionych słuchaczami zalecamy użycie min. 20W mocy nominalnej na każde 10 m² powierzchni. Stosujemy głośniki sufitowe, głośniki do zabudowy lub kolumny głośnikowe ścienne. Głośniki do zabudowy składają się z typowych głośników prostokątnych i obudowy natynkowej lub podtynkowej. Głośniki i kolumny głośnikowe występują w wersji podstawowej w kolorze białym i czarnym, dodatkowo głośniki o większej mocy w kolorze srebrnym oraz opcjonalnie dowolnym kolorze z palety RAL za dopłatą przy minimalnej wielkości zamówienia 12 sztuk za każdy kolor dowolnego typu.

Dodatkowo, niezbędne jest wykorzystanie urządzeń stanowiących źródło dźwięku (oprócz mikrofonów) takich jak odbiorniki radiowe, odtwarzacze CD, MP3 i USB.

Nagłośnienie pomieszczeń wejściowych (recepcja, hall)

Nagłośnienie pomieszczeń wejściowych hotelu lub restauracji wykorzystuje te same elementy składowe jak nagłośnienie tła muzycznego  restauracji.

Nagłośnienie restauracji (muzyka taneczna)

Do nagłośnienia pubów, klubów, restauracji i dyskotek muzyką taneczną wykorzystuje się systemy stereofoniczne oraz głośniki niskotonowe wysokiej mocy (subwoofery). W celu równomiernego pokrycia panoramą stereofoniczną pomieszczenia restauracji o nietypowej architekturze i bogatej aranżacji wnętrz, wykorzystuje się procesory dźwięku. Ponadto, aby umożliwić przyłączenie różnorodnej konfiguracji  mikrofonów instrumentalnych i solistów, należy stosować konsolety mikserskie do wykorzystania przez technika fonii.

Nagłośnienie przenośne

Nagłośnienie przenośne – nie jest to walizeczka ze wzmacniaczem i dwoma małymi kolumienkami, gdyż taką funkcję może pełnić często sam projektor. Nagłośnieniem przenośnym nazywamy zestaw, który może obsłużyć salę o powierzchni przynajmniej 60m2. Składają się na niego zwykle dwie kolumny szerokopasmowe na stojakach oraz wzmacniacz, mikser i komplet mikrofonów bezprzewodowych. Cała elektronika, okablowanie oraz mikrofony zamykane są w bezpiecznej skrzyni transportowej na kółkach, a same kolumny odporne są na uszkodzenia mechaniczne i często przystosowane są do pracy na zewnątrz.

Projektory
Instalacje audiowizualne
Menu