Instalacje audiowizualne

 

Sale konferencyjne i wykładowe

Potrzeba posiadania sali konferencyjnych spełniających standardy światowe w zakresie sposobu przekazywania i odbioru informacji, skłania firmy do ich wyposażenia w najnowszej generacji urządzenia audiowizualne. We wszechstronnie wyposażonych salach mogą odbywać się zarówno konferencje, wykłady, narady, seminaria, prezentacje, spotkania z gośćmi, jak również narady robocze i zebrania z pracownikami oraz wszelkiego rodzaju szkolenia.

Mając na uwadze pełną funkcjonalność sali, proponujemy zastosowanie do ich wyposażenia następującego zestawu elementów systemu prezentacji audiowizualnej:

  • System projekcyjny – umożliwiający prezentację informacji z różnych źródeł sygnałów na ekranie o takim formacie, aby obraz był czytelny z każdego miejsca sali. System taki składa się z projektora o parametrach dostosowanych do planowanej wielkości ekranu i warunków pracy oraz z ekranu projekcyjnego zwijanego elektrycznie lub rozpiętego na ramie, o wielkości i rodzaju powierzchni dostosowanej do wymiarów sali i sposobu rozmieszczenia miejsc siedzących.
  • System wizyjnych i dźwiękowych urządzeń źródłowych – zapewniających możliwość korzystania z różnych form przedstawienia materiałów podczas konferencji, prezentacji czy zebrań, powodując wzrost zainteresowania uczestników samym tematem. Projektowane przez nas nowoczesne systemy projekcyjne dają Państwu możliwość korzystania z różnorodnych źródeł sygnałów:
   • Komputera – prezentacja wszystkich materiałów dostępnych w wersji elektronicznej.
   • Odtwarzacza BD/DVD – prezentacja video i audio z płyt Blue Ray, DVD i CD.
   • Nagrywarki HDD – umożliwia odtworzenie wcześniej nagranego spotkania
   • Wizualizera – prezentacje przygotowane na foliach, kartkach papieru, fotografiach, materiały z książek i innych przedmiotów trójwymiarowych.
   • Kompletu mikrofonów
 • System tele/wideokonferencyjny – umożliwia prowadzenie konferencji czy wykładu na dowolną odległość praktycznie bez opóźnień. Nowoczesne rozwiązania gwarantują jakość dźwięku znacznie przewyższającą rozmowę telefoniczną, a sygnał wideo jest jakości HD. W połączeniu z nagrywarką HDD mamy możliwość zachowania konferencji/wykładu i późniejszego powielenia na płytach DVD.
 • System nagłośnienia – umożliwiający przekaz dźwięku pochodzącego ze wszystkich źródeł sygnałów akustycznych, takich jak komputer, odtwarzacz DVD, nagrywarka HDD i inne, zapewniając odbiór bardzo wysokiej jakości. Zestaw nagłaśniający, wysokiej klasy wzmacniacz akustyczny oraz zestaw głośników klasy Hi-Fi zapewnią znakomite brzmienie i wierną reprodukcję dźwięku przy odtwarzaniu muzyki, filmu czy głosu.
 • System centralnego sterowania – doskonałe rozwiązanie, które scala w sobie obsługę użytecznych funkcji systemu (i każdego z urządzeń) w sposób przejrzysty, czytelny i logiczny, dając w ten sposób możliwość sterowania wszystkimi umieszczonymi w sali urządzeniami audiowizualnymi, oświetleniem, zaciemnieniem za pomocą jednego ekranu dotykowego. Prowadzący (lub pomocnik) z łatwością może sterować dowolną liczbą skomplikowanych urządzeń, w prosty sposób wybierając odpowiednie pole na ekranie dotykowym lub bezprzewodowym pilocie.

Wszystkie zaproponowane przez nas urządzenia współpracują ze sobą i stanowią funkcjonalną całość, dającą możliwość dołączania nowych urządzeń źródłowych, zapewniając w ten sposób nieograniczone możliwości rozbudowy oraz nowoczesność i funkcjonalność całego systemu.

 • Warunki oświetlenia i zaciemnienia w pomieszczeniu

Bardzo istotną sprawą jest rodzaj i natężenie oświetlenia sali. Najkorzystniejsze z punktu widzenia systemu projekcyjnego jest punktowe oświetlenie górne, zapewniające możliwość wykonania notatek w trakcie projekcji. Idealnym rozwiązaniem jest zapewnienie płynnej regulacji siły światła lub zapewnienie sekcyjnego wyłączania oświetlenia – np. sekcję świateł znajdującą się w pobliżu ekranu można wyłączyć pozostawiając czynne dalsze sekcje umożliwiające uczestnikom spotkania wykonywanie notatek.

1. System wizualizacji do restauracji i hoteli

Nasza oferta w zakresie systemów wizualizacji obejmuje telewizory hotelowe, projektory multimedialne do sali konferencyjnych, specjalizowane Projektory do pubów i dyskotek, w tym projekcje 3D, duże ekrany i telewizory plazmowe do pubów i dyskotek oraz systemy informacyjne „digital signage”.

1.1. Telewizory hotelowe

Oferujemy telewizory hotelowe firmy Panasonic (jako autoryzowany dystrybutor) oraz firmy Samsung. W odpowiedzi na zapytanie ofertowe prześlemy szczegółową informację techniczną i handlową.

1.2. Projektory multimedialne do sali konferencyjnych hoteli.

Systemy projekcyjne stacjonarne są obecnie koniecznym wyposażeniem każdej sali konferencyjnej, również w hotelach i ośrodkach szkoleniowych. Obok atrakcyjności turystycznej i dobrej kuchni, jest to jeden z podstawowych czynników decydujących o popularności obiektu, w tym o przychodach właściciela.

Nasze systemy projekcyjne zapewniają nie tylko odtwarzanie lokalne prezentowanego obrazu, ale również przesyłanie wykładu na odległość dzięki systemom wideokonferencyjnym i zdalne uczestnictwo w wykładzie osób nieobecnych dzięki sieci internetowej.

Dostarczamy projektory multimedialne przenośne oraz projektory instalacyjne w ramach kompleksowego wyposażenia sali konferencyjnych i szkoleniowych. Szczegółowe dane znajdują się w naszej ofercie produktowej. Udzielamy porad naszym klientom w zakresie optymalnego doboru projektora i ekranu. Współpracujemy z architektami wnętrz, aby proponowana aranżacja wnętrz zapewniła dobrą widoczność prezentowanego obrazu z każdego miejsca na Sali.

1.3. Projektory multimedialne do pubów, klubów i dyskotek

Projektory multimedialne do pubów i dyskotek wymagają szczelności układów chłodzenia ze względu na duże stężenie nikotyny w pomieszczeniach oraz zdolności do pracy ciągłej przez okres dłuższy niż 8 godzin dziennie. Doskonałe do tego zastosowania są projektory Panasonic z hermetycznym układem chłodzenia cieczą w technologii DLP. Użytkownikom o wysokich wymaganiach oferujemy modułowe ściany projekcyjne w technologii DLP, ściany LED, projektory FullHD, projektory z korekcją obrazu sferycznego, projekcje 3D, projekcje wideoprojektorowe z funkcją „Edge blending”, itd.

1.4. Ekrany oraz telewizory plazmowe i LCD do pubów i dyskotek.

Pomieszczenia dyskotek i klubów wymagają użycia dużych ekranów dla wzmocnienia efektu wywieranego na uczestników przez światło i dźwięk. Oferta naszych kluczowych dostawców, firm Mitsubishi i Panasonic zawiera ekrany i telewizory w technologii LCD i plazmowe o przekątnej ekranu od 20″ do 102″

1.5. Rozproszone systemy informacyjne „digital signage”.

Oferowane przez nas monitory LCD firmy Mitsubishi oraz monitory plazmowe firmy Panasonic, uzupełnione o specjalizowane oprogramowanie, są doskonałym narzędziem do stworzenia rozproszonej sieci informacyjnej „digital signage”. Systemy te są doskonałe nie tylko do sieci hotelowych, ale również w pojedynczym, wieloobiektowym ośrodku konferencyjnym czy hotelu. Sieci informacyjne wykonujemy na podstawie indywidualnych projektów dla poszczególnych klientów.

2. Systemy nagłośnienia

Oferujemy wszelkie systemy nagłośnienia do restauracji, klubów i dyskotek, począwszy od nagłośnienia liniowego o mocy kilkudziesięciu tysięcy wat z firmy QSC , poprzez ekonomiczne systemy muzyki tanecznej i tła muzycznego z firmy APART, aż do nagłośnienia mikro-klubów z firmy VitaPro.

2.1. System nagłośnienia klubowo – dyskotekowy.

Proponujemy typowy zestaw nagłośnienia PUBSET-2000 firmy APART jako kompletny, zwarty system audio o bardzo dużych możliwościach i rozsądnej cenie przeznaczony do barów, pubów, restauracji, klubów, ośrodków rekreacji i sali tanecznych. Wysoka jakość dźwięku i wysoka niezawodność w połączeniu z atrakcyjną ceną czynią ten system świetnym wyborem zarówno do odtwarzania muzyki w tle jak i do organizacji imprez tanecznych. 3-kanałowy wzmacniacz PUBDrive -2000 został specjalnie zaprojektowany pod kątem stereofonicznych zestawów głośnikowych z subwooferem. Zintegrowany procesor dźwięku pozwala na dostosowanie brzmienia do wymagań użytkownika i pomieszczenia. Dwa subwoofery SUB2400W, o mocy muzycznej 2x400W z obudową pasmowo-przepustową i 2 wydajnymi głośnikami z dwiema cewkami zapewniają znakomite przetwarzanie basu przy zachowaniu niewielkich rozmiarów umożliwiających ich łatwe dopasowanie do wystroju wnętrza. Cztery satelitarne zestawy głośnikowe MASK8-W o mocy muzycznej 300W każda, to dwudrożne konstrukcje w sztywnych obudowach MDF, przystosowane do montażu ściennego w dowolnych pozycjach, wyposażone w estetycznie wyprofilowane metalowe maskownice. Wszystkie elementy systemu PUBSET-2000 są standardowo wykonane w kolorze białym, czarnym lub srebrnym i mogą być dostarczone w dowolnym kolorze z palety RAL. Mają zintegrowane układy zabezpieczeń i zostały zestrojone do wspólnej pracy. System przystosowany jest do pracy ciągłej 7 dni tygodniu, 24 godziny na dobę.

Dodatkowo z mikrofonu bezprzewodowego przyłączonego do amlplimiksera umieszczonego w barze możliwe jest przekazanie komunikatu ustnego. System nagłośnienia klubowo – dyskotekowego gwarantuje równomierne pokrycie dźwiękiem w obszarze parkietu tanecznego oraz satysfakcjonującą panoramę stereofoniczną. Lokalizacja głośników jest ustalana przed instalacją.

System może być wyposażony w doskonały mikrofon bezprzewodowy firmy Sennheiser. Zaproponowana konfiguracja jest przekładowa. Oferowany amplimikser MA200 może obsłużyć do 4 mikrofonów i maksymalnie 4 strefy. Zastosowanie (opcjonalne) dodatkowego amplimiksera pozwoli na stworzenie w każdej loży (boksie restauracyjnym) odrębnej strefy. W typowym projekcie przewiduje się 6 boksów, więc można stworzyć łącznie 4 strefy, po 2 boksy na jedną strefę i jedną strefę (4 głośniki) w części restauracyjnej, lub, po zastosowaniu dodatkowego wzmacniacza, 6 stref w boksach i 2 strefy w części ogólnej restauracji do tła muzycznego. Ponadto proponujemy odtwarzacz CD/MP3/USB z tunerem AM/FM, który również może być wykorzystywany zarówno w części tanecznej jak i w sali restauracyjnej z regulacją głośności w każdej strefie. Możliwe jest odtwarzanie muzyki z płyt CD, MP3, USB (komputerowa) oraz programu radiowego. Zestaw może być uzupełniony opcjonalnie o mikrofon nagłowny, mikrofon krawatowy lub mikrofon gitarowy. Zestaw można uzupełnić o konsoletę mikserską, która pozwoli na przyłączenie mikrofonów zespołów muzycznych i efektywne sterowanie panoramą muzyczną.

Ilość i rodzaj mikrofonów przyłączonych do konsolety mikserskiej uzależnione są od użytych przez zespół instrumentów muzycznych, ilości solistów, itd.

Wszystkie zestawy występują w kolorach białym, czarnym i srebrnym w standardzie oraz w dowolnym kolorze z palety RAL za dopłatą. Możliwe są zestawy mniejszej mocy.

Podobne systemy proponujemy do nagłośnienia otoczenia recepcji, korytarzy, pomieszczeń SPA i rekreacyjnych , fitness klubów, ogrodów i itd. W takich systemach wykorzystujemy głośniki typu skała, koliste, sferyczne oraz inne wyszukane obudowy.

2.2. Specjalne systemy nagłośnienia klubowego

Nasza firma promuje coraz bardziej popularne w Europie Zachodniej „mikro kluby”. Są to wyodrębnione z ogólnej powierzchni klubowej loże z wydzielonym nagłośnieniem i oświetleniem. Sprzęt nagłośnieniowy zainstalowany w mikro klubach pozwala na odtworzenie własnej muzyki z odtwarzacza MP3. To jest najbardziej interesująca część nowego klubu, składająca się z niewielkiego baru i kilku indywidualnych loży, każda wyposażona w ekran plazmowy i własny system nagłośnienia. Projektujemy indywidualny system nagłośnienia do każdej loży. Klienci mogą zarówno słuchać na żywo muzyki proponowanej przez DJ’a jak i obejść to poprzez włączenie własnego odtwarzacza MP3 i stworzenie odrębnego mini systemu PA we własnym sąsiedztwie.

Dobrym przykładem jest zdalnie sterowany wzmacniacz Ti Line montowany na szynie DIN z firmy VietaPro. Ten kompaktowy system został zaprojektowany dla małych i średnich aplikacji w stałych instalacjach. System TiLine zainspirował klubowych specjalistów z SSE w Londynie do uruchomienia unikalnego, spersonalizowanego systemu dźwiękowego dla jednego z najnowszych londyńskich barów z muzyką na żywo i galerii sztuki – dumy Camden.1.2.

Systemy nagłośnienia sali konferencyjnych zawierają głośniki lub kolumny głośnikowe, amplimiksery oraz mikrofony przewodowe i bezprzewodowe. W pomieszczeniach wypełnionych słuchaczami zalecamy użycie minimum 20W mocy nominalnej na każde 10m2 powierzchni. Stosujemy głośniki sufitowe, głośniki do zabudowy lub kolumny głośnikowe ścienne. Głośniki do zabudowy składają się z typowych głośników prostokątnych i obudowy natynkowej lub podtynkowej.

Wzmacniacze 100V z wejściami liniowymi i mikrofonowymi (amplimiksery) dobieramy stosownie do wytypowanej sumarycznej mocy głośników oraz zaprojektowanego podziału na strefy, np. w przypadku podziału sali. Sumaryczna moc nominalna zainstalowanych głośników musi być niższa niż moc nominalna amplimiksera, gdyż w innym wypadku wzmacniacz ulegnie uszkodzeniu. Podział na strefy umożliwia niezależną regulację mocy wyjściowej w każdej strefie. Regulacji można dokonywać z pulpitu czołowego wzmacniacza i/lub przy pomocy regulatorów ściennych zamontowanych w każdej strefie lub w jednym wybranym miejscu (np. za barem).

Nagłośnienie
Ghelamco – serwis
Menu